Μοιράσου το
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Η σημαία της Ελλάδας βρέθηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου αυτό το Σάββατο 26 Μαΐου στην Νίκαια της Σερβίας, καθώς η ομάδα της Θεσσαλονίκης  αναδείχτηκε πρώτη στη συνολική βαθμολογία Α’ class ανάμεσα σε 29 ομάδες από διάφορες χώρες της Ευρώπης. (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ)

Πιο αναλυτικά οι 13 αθλητές καθώς και οι 2 προπονητές  του συλλόγου που αγωνίστηκαν (Αντώνιος Αρβανιτίδης , Ρια Τσέτσου) πήραν μέρος σε 45 συνολικά κατηγορίες του τεχνικού αγωνιστικού-πουμσε και freestyle! H προσπάθεια του συλλόγου είχε σαν αποτέλεσμα 15 χρυσά , 8 ασημένια και  7 χάλκινα μετάλλια, και την κατάκτηση έτσι του κυπέλλου της 1ης θέσης!

Οι επιτυχίες δεν σταμάτησαν εκεί καθώς ο σύλλογος έπαιρνε μέρος παράλληλα και στο αγωνιστικό κομμάτι του ολυμπιακού αθλήματος  του Ταεκβοντο! 11 αθλητές/τριες  έδωσαν τις μάχες τους και κατέκτησαν  1 ασημένιο και  4 χάλκινα μετάλλια ,  ολοκληρώνοντας τη δυναμική παρουσία της  ΣΑΡΙΣΑΣ σε αυτό το διεθνές τουρνουά στη Σερβία!

Το διοικητικό συμβούλιο συγχαίρει τους προπονητές και τους αθλητές του συλλόγου για την προσπάθεια και τις επιδόσεις τους, αλλά και τους γονείς για την εμπιστοσύνη που μας δείχνουν και την υποστήριξη σε όλες μας τις προσπάθειες για το καλύτερο!

 

Διακρίσεις τεχνικού πούμσε (κατηγορίες ανάλογα με τις ζώνες, ηλικίες)

Ατομικό:

1η θέση :  Τσέτσου Ρία / Μποτίνης Ηλίας / Τσιλινίκου Χρυσούλα

2η θέση:  Αστερίου Στέλλα / Πουλάκης Μιχαήλ / Γαλανός  Άγγελος

3η θέση:  Αρβανιτίδης Αντώνιος / Αλεπλιώτης Δημήτριος / Πουλάκης Ελευθέριος / Τοπαλίδης Ιωάννης

Ζεύγη:

1η θέση:  Αρβανιτίδης  Αντώνιος – Τσέτσου Ρία / Τσιλινίκου Χρυσούλα – Πουλάκης Ελευθέριος /

Αστερίου Στέλλα -Πουλάκης Μιχαήλ

3η θέση :  Θεοδωράκη Ελένη – Χατζηδέλιος Παντελής

Τριάδες:

1η θέση:  Μποτίνης Ηλίας – Τοπαλίδης Ιωάννης – Δεληδημάκος Ιωάννης/

Πουλάκης Μιχαήλ – Γαλανός  Άγγελος -Πουλάκης Ελευθέριος

 

Διακρίσεις freestyle πούμσε

Ατομικό:

1η θέση:  Τσέτσου Ρία / Ελένη Θεοδωράκη / Ηλίας Μποτίνης

2η θέση:  Αλεπλιώτης Δημήτριος / Αστερίου Στέλλα / Τουλή Βαλεντίνη / Χατζηδέλιος Παντελής

3η θέση:  Παπαζέκος Κωνσταντίνος / Δεληδημάκος Ιωάννης

Ζεύγη:

1η θέση:  Τσέτσου Ρία – Αλεπλιώτης Δημήτριος / Τουλή Βαλεντίνη – Μποτίνης Ηλίας

2η θέση:  Θεοδωράκη Ελένη – Χατζηδέλιος Παντελής

Ομαδικό:

1η θέση:  Αρβανιτίδης Αντώνιος – Τσέτσου Ρία – Αλεπλιώτης Δημήτριος – Τσιλινίκου Χρυσούλα – Αστερίου Στέλλα /

Τουλή Βαλεντίνη – Μποτίνης Ηλίας – Χατζηδέλιος Παντελής – Τοπαλίδης Ιωάννης – Δεληδημάκος  Ιωάννης

 

Διακρίσεις αγωνιστικού (κατηγορίες ανάλογα με κιλά, ηλικίες):

2η θέση :  Θεοδωράκη Ελένη

3η θέση:  Αλεπλιώτης Δημήτριος / Αστερίου Στέλλα / Τουλή Βαλεντίνη / Γαλανός  Άγγελος


Ακολουθήστε μας

#tkdmag

facebook  twitter  instagram

YouTube


Μοιράσου το
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+