Μοιράσου το
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Δυνατές μάχες και έντονες στιγμές γεμάτες συγκίνηση μας πρόσφεραν για ακόμα μια φορά οι αθλητές της αγωνιστικής ομάδας του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ. (ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ)

Συγκεκριμένα αυτό το τριήμερο 17 με 19 Νοέμβριου διεξήχθη το Παγκόσμιο βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα επιπέδου G1 στο κλειστό των Άνω Λιοσίων με συμμετοχή 900 περίπου αθλητών!!!

Η αγωνιστική ομάδα του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ πιστή στα ραντεβού της με όλες τις μεγάλες διοργανώσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό κατάφερε για άλλη μια φορά να πρωταγωνιστήσει κατακτώντας τρία μετάλλια, 1 χρυσό, 1 ασημένιο, και 1 χάλκινο μετάλλιο!!!

Ο αθλητής του συλλόγου μας Βύρωνας Λέκα έπειτα από 4 δυνατούς αγώνες κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο κερδίζοντας τον τελικό της κατηγορίας του με τεχνικό νοκ άουτ!!!

Η αθλήτρια του συλλόγου μας Μαρία Τσαντέ έπειτα από 5 αγώνες κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο προσφέροντας πλούσιο θέαμα και ένα ρεκόρ 6 συνεχόμενων νικών σε πρωταθλήματα επιπέδου G1!!!

Η αθλήτρια του συλλόγου μας Άννα Μαρία Τζιούμα έπειτα από μια καλή παρουσία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο!!!

Ο προπονητής του συλλόγου μας κ. Γιώργος Τάγκας συγχαίρει όλη την αγωνιστική ομάδα του Α.Σ ΘΕΑΓΕΝΗ για την δυναμική παρουσία της και εύχεται σε όλους τους αθλητές υγεία και δύναμη!!!