Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+

Συνολικά τρία μετάλλια κατέκτησε ο Αθλητικός Γυμναστικός Όμιλος Ποσειδών Περιστερίου στο “1o International Taekwondo Tournament Tirana Trophy” που διεξήχθη στην αλβανική πρωτεύουσα από τις 31 Οκτωβρίου έως την 1η Νοεμβρίου.

«Οι αθλητές του Α.Γ.Ο “ Ποσειδών Περιστερίου” κατέκτησαν δυο χρυσά και ένα χάλκινο μετάλλιο πραγματοποιώντας εξαιρετικές νίκες στα προκριματικά, στα προημιτελικά και στους τελικούς», γράφει ο ΑΓΟ Ποσειδών Περιστερίου στη σελίδα του στο Facebook.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Βελέντζας στην κατηγορία των – 33 κιλών Παίδων. Έπαιξε στον τελικό κόντρα στον Αλβανό Redjon Doorollari τον οποίο κατάφερε να νικήσει με ξαφνικό Θάνατο.

velentzas-poseidon peristeriou

O αθλητής Γιάννης Βελέντζας

Το δεύτερο χρυσό για τον «Ποσειδών Περιστερίου», κέρδισε στην κατηγορία των -73 κιλών Εφήβων ο Φίλιππος Τριανταφύλλου. Η νίκη μάλιστα στον τελικό ήταν άνετη καθώς το σκορ διαμορφώθηκε στο 13-2, υπέρ του Έλληνα αθλητή.

filippos triantafillou-poseidon peristeriou

Ο αθλητής Φίλιππος Τριανταφύλλου

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Μελέτης Ρούσσης στην κατηγορία των -55 κιλών. Ο έλληνας πρωταθλητής στα ημιτελικά έδωσε σκληρή μάχη με τον δυο φορές Βαλκανιονίκη από το Κόσσοβο Besfort Berisha και έχασε με διαφορά ενός πόντου 25-26.