Μοιράσου το
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Ξεκίνησε σήμερα, Πέμπτη 2 Νοεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ταεκβοντό Εφ/Νεαν 2017 που διεξάγεται στη Λάρνακα στην Κύπρο. Η ελληνική αποστολή πέταξε πλήρης πριν λίγες ημέρες για Κύπρο και οι πρώτοι αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν σήμερα.

Η σημαντικότερη θέση ήρθε από την Ελένη Τελιοπούλου η οποία έφτασε έως τα προημιτελικά της κατηγορίας των -52 κιλών. Τα υπόλοιπα παιδιά που αγωνίστηκαν δεν κατάφεραν να διακριθούν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ο Στέργιος Πλάλης στην κατηγορία των -59κ έμεινε στο γύρο των 16. Εκεί, έχασε από τον Ιταλό αντίπαλό του με σκορ 12-11. Στους προηγούμενους γύρους είχε περάσει νικηφόρα από τον Κύπριο πρωταθλητή και τον Ισραηλινό.

Στην κατηγορία των -45 κιλών, ο Δημήτρης Γκεβέζος έχασε στο γύρο των 16 από τον κροάτη πρωταθλητή με σκορ 27-9.

Στην κατηγορία των -78 κιλών ο Αντώνης Πανόπουλος έχασε και αυτός στον γύρο των 16.

Στις νεάνιδες τώρα, όπως ήδη γράψαμε η Ελένη Τελιοπούλου πέρασε στον γύρο των 8 αλλά έχασε από την Πολωνή αντίπαλό της.

Στην κατηγορία των -42 κιλών Μαρία Φεύγα έχασε στον γύρο των 16.