Μοιράσου το
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Έπειτα από δέκα και πλέον ολόκληρα χρόνια διοργανώθηκε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πούμσε. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κλειστό στάδιο Άνω Λιοσίων με τη συμμετοχή περίπου 150 αθλητών.

Αγωνίστηκαν σε όλες τις κατηγορίες του σύγχρονου πούμσε ως εξής: Ατομικό, ελεύθερο ατομικό, ομαδικό, ζευγάρια.

Αυτοί είναι οι νικητές

ΠΑΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ: 1. Κωνσταντίνος Παγιάτης (ΑΣ Κερατσινίου), 2. Πολυχρόνης Τρανός (Hwarang Μαχητές), 3. Γεώργιος Σπυρέλης (ΑΣ Μυτιλήνης), 3. Μιχαήλ Λυρώνης Μούτος (ΑΣ Αγ. Παρασκευής)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ: 1. Σταματίνα Κέφαλου (ΑΓΣ Παγκράτιος), 2. Τατιανή Νεοφύτου (ΑΓΣ Παγκράτιος), 3. Μαρία Βλάσση (ΑΣ Κερατσινίου), 3. Δέσποινα Μίχου (ΑΣ Κερατσινίου)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ: 1. Βασιλική Καρπουζου (ΑΣ Κερατσινίου), 2. Αναστασία Λάκη (ΑΣ Κερατσινίου), 3. Βασιλική Πάσχου (WTF Iωαννίνων), 3. Κωνσταντίνα Θωμοπούλου (ΑΣ Αχαρνών Κ. Παλαιολόγος)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ 18-30 ετών: 1. Ηλίας Μαυρόπουλος (ΑΣ Κερατσινίου), 2. Κίμωνας Καμαρης (ΑΓΣ Παγκράτιος), 3. Κωνσταντίνος Ρασκόπουλος (Hwarang Μαχητές), 3. Μάριος Μόρφης (ΑΓΣ Παγκράτιος)

ΕΦΗΒΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ 15-17 ετών: 1. Αριστείδης Σωτηριάδης (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin), 2. Μιχαήλ Βάλβης (ΑΣ Κερατσινίου), 3. Βασίλειος Παπαδημακόπουλος (ΑΣ Αγχέμαχος Χαλανδρίου), 3. Φιλάρετος Ιωάννης Ιωαννίδης (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΤΟΜΙΚΟ 31-40 ετών: 1. Λαμπρινή Ζήκου (ΑΣ WTF Iωαννίνων), 2. Ελένη Καραγιάννη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin), 3. Σπυριδούλα Τσέτσου (ΑΣ Σάρισα)

ΑΝΔΡΕΣ ΑΤΟΜΙΚΟ 31-40 ετών: 1. Σταύρος Μαμούτος Καλαίτης (Hwarang Μαχητές), 2. Γεώργιος Εμμανουηλίδης (ΑΣ Θησέας 2003), 3. Αθανάσιος Γεωργακόπουλος (ΑΣ Δόξα), 3. Κωνσταντίνος Καλαϊτζής (ΑΣ Μακ. Ασπίδα Κουφαλίων)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΤΟΜΙΚΟ 41-50 ετών: 1. Σοφία Παπαθωμά (ΑΓΣ Παγκράτιος)

ΑΝΔΡΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ 41-50 ετών: 1. Σταύρος Ρενιέρης (ΑΣ Δύναμη Πατρών), 2. Νικόλαος Δεσινιώτης (Πάμμαχον)

ΠΑΙΔΩΝ ΟΜΑΔΙΚΟ 12-14 ετών: 1. ΑΣ Μυτιλήνης (Άγγελος Κουρουγένης, Χρυσοβαλάντης Βογιατζής, Γιώργος Σπυρέλλης)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΟΜΑΔΙΚΟ 12-14 ετών: 1. ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin (Δήμητρα Γιαννάκη, Λυδία Κίτσιου, Παναγιώτα Καστανιώτη)

ΑΝΔΡΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΤΟΜΙΚΟ άνω των 18 ετών: 1. Αλέξανδρος Φραντζής Μπάρμπας (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΤΟΜΙΚΟ άνω των 18 ετών: 1. Ελισάβετ Λαζαρίδου (ΑΟ Γέρακα), 2. Σπυριδούλα Τσέτσου (ΑΣ Σάρισα)

ΑΝΔΡΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 12-17 ετών: 1. Μιχαήλ Λυρώνης-Μπούτος (ΑΣ Αγίας Παρασκευής), 2. Αριστείδης Σωτηριάδης (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin)

ΑΝΔΡΩΝ/ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙ 18-30 ετών: 1. Μόρφης-Σιγαλου (ΑΓΣ Παγκράτιος), 2. Καμάρης-Γκίκα (ΑΓΣΣ Παγκράτιος), 3. Φραντζής Μπάρμπας-Γεμουντάκη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin), 3. Μαυρόπουλος-Σπύρου (ΑΣ Κερατσινίου)

ΕΦΗΒΩΝ/ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙ 15-17 ετών: 1. Σωτηριάδης-Παπαδοπούλου (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin), 2. Βάλβης-Σπύρου (ΑΣ Κερατσινίου), 3 Ντάβος-Φλωροπούλου (ΑΣ Αστέρας Λουτρακίου), 3. Πάχης-Δουλγέρη (ΑΠΣ Ηρακλής Κέρκυρας)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΤΟΜΙΚΟ 18-30 ετών: 1. Μαρία Γκίκα (ΑΓΣ Παγκράτιος), 2. Αναστασία Μπουρουλίτη (ΑΓΣ Ευ Αγωνίζεσθαι), 3. Ευαγγελία Παππά Ταναπόρν (ΑΣ WTF Ιωαννίνων), 3. Βασιλική Λαμπρινούδη (ΑΣ Κερατσινίου)

ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙ: 1. Κίσσας-Τζήκα (ΑΣ Χουαράνγκ), 2. Σπυρέλλης-Κρικλάνη (ΑΣ Μυτιλήνης), 3. Μποτίνης-Τούλη (ΑΣ Σάρισα), 3. Παπαδίοχος-Αρβανίτη Αψωκάρδου (ΑΣ Πάμμαχον)

ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΤΟΜΙΚΟ 12-17 ετών: 1. Βασιλική Καρπούζου (ΑΣ Κερατσινίου), 2. Δανάη Ξυλά (ΑΣ Αγίας Παρασκευής), 3. Μόνικα Χρονοπούλου (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin), 3. Φιλίππα Παπαχρήστου (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin)

 

Στη γενική κατάταξη

Πρώτος αναδείχτηκε ο ΑΣ Κερατσινίου Jaguar, δεύτερος ο ΑΓΣ Παγκράτιος, τρίτος ο ΑΣ Ιλίου Ο Ενάρετος Πολεμιστής Meijin.


Ακολουθήστε μας

#tkdmag

facebook  twitter  instagram

YouTube


Μοιράσου το
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+